Klub malucha

Grupa żłobkowa prowadzona jest w formie dziennego opiekuna i jest przeznaczona dla dzieci od 1 do 3 lat.

Placówka bierze udział w projekcie publicznym: „Organizacja opieki w formie żłobka, klubu dziecięcego lub dziennego opiekuna dla dzieci w wieku do lat 3 zamieszkałych na terenie m.st Warszawy”. Projekt będzie realizowany do 31 sierpnia 2025r.

Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku

Godziny otwarcia: 7:00 – 17:00

W cenie czesnego oferujemy:

– zabawy z językiem angielskim
– zajęcia umuzykalniające
– zabawy ruchowe i ogólnorozwojowe
– rytmika jeden raz w tygodniu
– indywidualne zajęcia logopedyczne

Ponadto:

– troskliwa opieka
– kameralny charakter
– profesjonalnie przygotowany i zaangażowany personel
– indywidualne podejście do Wychowanków
– domowa atmosfera
– międzynarodowy charakter

REGULAMIN PUNKTU OPIEKUNA DZIENNEGO

przy ul. Janiszowskiej 11 w Warszawie

I. Organizacja pracy w punkcie opiekuna dziennego

1. Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 17:00. W godzinach 7:00 – 9:00 oraz 15:00 – 17:00 prowadzona jest ogólna opieka na dziećmi (grupy są w razie konieczności łączone – wynika to z czasu pracy opiekunów dziennych).

2. Punkt działa przez cały rok kalendarzowy z wyjątkiem dni ustawowo wolnych oraz dnia 24 grudnia.

3. Sposób sprawowania opieki nad dziećmi w czasie pobytu w placówce jest następujący: dzieci przebywające pod opieką opiekunów, którzy organizują im zabawy, zajęcia edukacyjne i wychowawcze zgodnie z realizowanym miesięcznym planem zajęć; opiekun jest w pełni odpowiedzialny za bezpieczeństwo fizyczne i psychiczne powierzonych dzieci.

4. Placówka zapewnia odpłatne wyżywienie: śniadanie, obiad i podwieczorek, dostarczane przez wyspecjalizowaną firmę kateringową.

5. Organizację pracy w ciągu dnia określa rozkład dnia, ustalony z uwzględnieniem wymagań zdrowia i higieny.

6. Rodzice zobowiązani są przyprowadzać zdrowe dziecko. W przypadku zaobserwowania u dziecka przez personel placówki takich objawów jak: utrzymujący się kaszel, katar, wymioty, biegunka, to na wniosek właściciela lub wychowawcy grupy rodzice zobowiązani są do przedstawienia zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego, iż dziecko jest zdrowe i może uczęszczać do klubu. Brak takiego zaświadczenia powoduje nie przyjęcie dziecka do punktu do momentu ustania objawów.

7. Jeżeli dziecko rozchoruje się w trakcie pobytu w placówce to rodzice po otrzymaniu telefonicznej informacji zobowiązani są do jak najszybszego osobistego odbioru dziecka.

8. Jedynymi osobami upoważnionymi do odbioru dziecka są jego rodzice lub opiekunowie prawni lub osoby pisemnie przez nich upoważnione.

9. Nieobecności dziecka należy zgłosić do godz. 7:00 danego dnia.

10. Ważne sprawy dotyczące funkcjonowania punktu będą przekazywane na tablicy ogłoszeń.

11. Personel nie ponosi odpowiedzialności za dziecko pozostające na terenie placówki pod opieką rodzica lub osób upoważnionych do odbioru dziecka. Dziecko jest pod opieką rodzica w trakcie przyprowadzania do momentu przekazania wychowanka pod opiekę personelu oraz po południu w trakcie odbierania dziecka, od momentu zabrania dziecka z grupy.

12. Nie podajemy dzieciom lekarstw, nawet w przypadku wyraźnej sugestii rodziców.

13.Posiłki dla dzieci są przywożone przez wyspecjalizowaną firmę cateringową. W placówce podaje się posiłki przygotowane przez catering lub przyniesione przez rodziców. Za podawane posiłki odpowiada rodzic, który je przynosi lub firma cateringowa. Przyniesione posiłki należy dokładnie podpisać.

II. Ogólne zasady pobytu dziecka w punkcie opiekuna dziennego
1. Warunkiem przyjęcia dziecka do punktu opiekuna dziennego jest wzięcie udziału w rekrutacji oraz podpisanie umowy i comiesięczne uiszczanie opłaty za wykorzystane wyżywienie.

2. Opłata za wyżywienie płatna jest do 5 dnia każdego miesiąca przelewem na konto.
3. Rozwiązanie umowy z placówką może dokonać każda ze Stron przy zachowaniu jednomiesięcznego terminu wypowiedzenia ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego.
Wypowiedzenie umowy jest możliwe ze strony rodziców jak i właścicielki placówki.
4. Personel nie odpowiada za rzeczy pozostawione w placówce.
5. Wyprawka – rodzice są zobowiązani do jej przyniesienia w pierwszym dniu pobytu dziecka w placówce (pieluchy i chusteczki nawilżone, kremy, kapcie, dodatkowe ubrania, przybory do mycia ząbków, butelki). Wszystkie rzeczy należy dokładnie podpisać.

6. Rodzice zobowiązani są do częstej (minimum raz na 2 miesiące) wymiany plastikowych butelek oraz smoczków.

7. Rodzice zobowiązani są do prania pościeli/kocyków dzieci. Pościel/koce będą oddawane do prania w każdy piątek.

III. Postanowienia końcowe
W sprawach, których niniejszy regulamin nie reguluje, obowiązują indywidualne ustalenia między dyrektorem placówki a rodzicami.